קסדות אופנוע הן אמצעי בטיחות חיוני לרוכבי אופנוע. הם נועדו להגן על הראש מפני פציעה במקרה של תאונה, ולספק מידה של נוחות וביטחון.

 

קיימים כל  מיני סוגים ודגמים של קסדות, לרוכבי אופנוע ולרוכבי אופניים. יש קסדות שטח, קסדות כביש, קסדות מלאות וקסדות חצי.

 

לא צריך קסדה – טעות !

 

קסדות אופנוע הן התקן בטיחות המכסה את הראש ונלבש על ידי רוכבי הדו גלגלי. הקסדה מגנה על ראשו של הרוכב מפני פציעה במקרה של תאונה, על ידי הפחתת הסיכון למוות או לטראומה חמורה בראש.

 

קסדות הן אחד ממרכיבי הבטיחות החשובים וההכרחיים ביותר עבור רוכבי הדו גלגלי. ישנם סוגים רבים ושונים של קסדות ותכונות רבות ושונות שיש לקחת בחשבון בעת רכישת קסדה.

 

ישנן קסדות אופנועים שמתאימות לרכיבה בשטח ויש קסדות אופנועים שמתאימות לרכיבה בכביש. לכל רכב דו גלגלי, ולכל סוג רכיבה, יש את הקסדה המתאימה, שנותנת את ההגנה הדרושה בהתאם לתנאי הרכיבה ולכן, מאוד חשוב לדעת לבחור נכון את הקסדה.

קסדות

 

סוגים שונים של קסדות לאופנועים ואיזו מהן הכי מתאימה לך?

 

ישנם סוגים רבים של קסדות ויכול להיות קשה לדעת איזו מהן היא הטובה ביותר עבורך. ישנם סוגים שונים של קסדות לסוגים שונים של רוכבים, אז כדאי שתמצא את הקסדה המתאימה לצרכים שלך.

 

הסוג הראשון הוא קסדה מלאה. לקסדות האלה יש מגן סנטר שמגן על כל הפנים שלך, ולחלקן יש גם מצחייה. החיסרון של קסדות אלו הוא שהן יכולות להיות כבדות, חמות ולא נוחות.

 

הסוג השני של קסדה נקרא שלושת רבעי קסדת פנים פתוחות. קסדות אלו מספקות יותר הגנה מאשר קסדת פנים פתוחות אך פחות מקסדה מלאה. הם מציעים הגנה מהחלק האחורי של הראש עד למצח אבל לא בצדדים או בקדמת הראש כמו עם קסדה מלאה.

 

הסוג השלישי הוא קסדת פנים פתוחה שאינה מספקת הגנה כלל סביב אזור הלסת או הסנטר ומכסה רק חלק מהמצח, הלחיים והעורף.

 

כיצד להתאים קסדת אופנוע בצורה נכונה?

 

על מנת להתאים קסדת אופנוע בצורה נכונה, חשוב לדעת את המידה הנכונה. הקסדה צריכה להיות צמודה אך לא הדוקה. זה לא אמור לנוע על הראש או להחליק למטה. אתה רוצה להיות מסוגל למשוך את הרצועה כמה שיותר חזק מבלי להרגיש שהסנטר שלך נדחף למעלה או שאתה לא יכול לנשום.

 

קסדות אופנוע מיועדות לסוגים שונים של רכיבה, אז וודא שאתה מקבל אחת שמתאימה למה שאתה עושה. אם אתה רוכב ברחוב ויש לך שמשה קדמית, אז קסדה מלאה היא הטובה ביותר כי היא תגן על הפנים שלך מפני רוח ופסולת. אם אתה רוכב בשטח, אז קסדת שלושת רבעי או חצי תהיה הטובה ביותר מכיוון שהן קלות יותר ומציעות ראות טובה יותר.

 

תמיד מומלץ להגיע פיזית לחנות ולמדוד את הקסדה.