עיצוב מטבח פרקטי – עם קלפות למטבח

אין משפחה שלא רוצה שהמטבח שלה יהיה מעוצב מצד אחד, ובו זמנית פרקטי. מטבח שכזה  יאפשר עבודה נוחה ואפשרויות אחסון רבות. כיום מטבח פרקטי לא בא על חשבון העיצוב, כל זאת בזכות פתרונות שונים שיש למטבח. על הפתרונות שיאפשרו לכם לעצב מטבח מבלי לפגוע בפרקטיות נדבר איתכם בכתבה.

עיצוב המטבח

לא סתם קיבל המטבח את התואר "לב הבית", הסיבה לכך היא כי חלק משמעותי מהיום קורה במטבח. מסיבה זו עיצוב המטבח נהיה משמעותי מאוד לאנשים רבים שנכנסים לבית חדש או שרוצים לשדרג את הקיים. כיום ישנן דרכים רבות לעצב את המטבח, אך חשוב לזכור כי כל זה לא צריך לבוא על חשבון הפרקטיות !
על מנת לעצב את המטבח חשוב להבין מה הסגנון שאתם מחפשים:
האם מדובר במטבח קלאסי אשר מדגיש את גווני הצבע הלבן והשמנת ובתוכו משלב עץ.
האם מדובר במטבח כפרי אשר נותן דגש רב לעץ ומשרה תחושה שהטבע אצלכם בבית.
האם מדובר במטבח מודרני אשר מדגיש קווים ישרים ומייצג יוקרה ואסתטיקה.
נאמר שיש עוד עיצובים רבים ושילובים רבים שניתן לעשות, אך אלו הם העיצובים המרכזיים.

המטבח הפרקטי

אז אחרי שדיברנו קצת על סגנונות עיצוב מרכזיים, נדבר על פתרונות להפיכת המטבח לפרקטי ככל הניתן. אין אחד שאומר שיש לו יותר מידי מקום פנוי במטבח, ולכן חשוב לתכנן את מקומות האחסון במטבח בצורה אסטרטגית, על מנת לאפשר מקסימום מקום מבלי לפגוע בעיצוב.

אז קודם כל נמליץ לכם על ארונות מטבח תלויים שיאפשרו מקומות אחסון רבים. את הארונות האלה ניתן לסגור עם קלפה. קלפה למטבח מאפשר לכם לסגור מקומות שונים במטבח ואותה ניתן לצבוע בצבעים שונים לבחירתכם.

נמליץ גם על מגירות ומזווים אותם ניתן להתקין מתחת לכיור, לשיש או מתחת לאי. מגירות ומזווים מאפשרים שטחי אחסון גדולים למגוון רחב של מוצרים החל מכלים ועד בקבוקי מים.

מערכות תלייה שונות שמתאימות לפינות או לאזורים בהם לא ניתן לתלות ארון. מערכות התלייה יאפשרו להחזיק עליהן את האביזרים החשובים ביותר, שיהיו נגישים לכם ברגע שתצטרכו – לדוגמה כלי בישול, כלים נתלים, קרשי חיתוך ועוד מגוון אביזרים נלווים. נציין כי מערכות תלייה ניתנות לעיצוב אשר יכלול מדפים, מתלים, ווים ועוד מגוון אפשריות אשר יתאימו בדיוק למטבח שלכם.

לסיכום

לסיכום, נאמר כי יש כמות עצומה של אפשרויות לעצב את המטבח שיהיה יפה ויעמוד בכל הסטנדרטים העיצוביים שלכם, ובו זמנית יוכל להכיל את כל הכלים והמוצרים שלכם.
חשוב לבצע תכנון מדויק של המטבח ולהתחשב בכל הפרמטרים – כדוגמה כמות הכלים שיש לכם, גודל השטח בו אתם בונים את המטבח וכמובן העיצוב המועדף עליכם. תכנון מדויק ונכון יאפשר לכם להנות ממטבח שישרת את הצרכים שלכם בצורה אידאלית למשך שנים רבות.