עובדות מעניינות על כלבי שיצו

גלה את העולם המרתק של כלבי השי צו עם פוסט זה בבלוג שמתעמק ב-10 עובדות מעניינות על גזע פופולרי זה. מהמקורות העתיקים שלהם ועד לאישיותם הייחודית, התכוננו להיות מופתעים מהכלבים הקטנים אך האדירים הללו.

הידעתם שלכלבי שי צו יש שורשים מלכותיים?

כן זה נכון! כלבי השי צו גודלו במקור בסין והוערכו מאוד על ידי האצולה הסינית. למעשה, הם נחשבו פעם לגזע קדוש והורשו להיות בבעלותם של בני המלוכה בלבד. רק בתחילת המאה ה-20 הם הוצגו לשאר העולם.

הקשר המלכותי ניכר במראהו של הגזע, על הפרווה הארוכה והנשפכת וההתנהגות המלכותית שלו. הגזע ניתן לעתים קרובות כמתנה לנכבדים זרים והפך פופולרי בקרב האליטה באירופה ובארצות הברית.

מה הופך את הפרווה שלהם לכל כך מיוחדת?

המעיל המשיי של השי צו הוא אחד המאפיינים המובהקים שלו. הוא ארוך, זורם ורך למגע, ומגיע במגוון צבעים. אבל מה הופך את המעיל הזה למיוחד כל כך?

ראשית, המעיל של השיצו מורכב משיער ולא מפרווה. זה אומר שהוא גדל ברציפות, במקום להשיל ולצמוח מחדש באופן עונתי כמו פרווה. כתוצאה מכך, המעיל דורש טיפוח קבוע כדי למנוע שטיח, הסתבכות והצטברות לכלוך.

שנית, המעיל של השיצו מורכב משתי שכבות. השכבה העליונה ארוכה ומשיי, ואילו השכבה התחתונה קצרה וצפופה יותר. מעיל כפול זה מספק בידוד והגנה מפני פגעי מזג האוויר, מה שהופך את השי-צו למתאים היטב לאקלים קר יותר. עם זאת, המעיל הכפול אומר גם שהגזע נוטה להתחממות יתר במזג אוויר חם, ועשוי לדרוש קיצוץ או גילוח קבוע כדי לשמור על טמפרטורה נוחה.

האם כלבי שיצו באמת היפואלרגנים?

למרות שלעתים קרובות אומרים שכלבי   הם היפואלרגניים, האמת קצת יותר מסובכת. אמנם יש להם שיער במקום פרווה, מה שיכול לעשות אותם נסבלים יותר עבור אנשים עם אלרגיות, אבל הם עדיין מייצרים קשקשים ורוק שיכולים לעורר תגובות אלרגיות אצל אנשים מסוימים.

כמו כן, חשוב לציין שהאלרגיות של כל אדם שונות, כך שמה שעשוי להיות נסבל עבור אדם אחד לא יכול להיות עבור אדם אחר. טיפוח ורחצה רגילים יכולים לעזור להפחית את כמות הקשקשים והרוק ששי-צו מייצר, מה שיכול להפוך אותם לבחירה טובה יותר עבור אנשים עם אלרגיות קלות.

למרות הפוטנציאל לאלרגיות, כלבי שיצו הם עדיין בחירה פופולרית עבור אנשים רבים בשל אישיותם הידידותית והחיבה. לעתים קרובות הם מתוארים כנאמנים ומסורים לבעליהם, וידועים בכך שהם נהדרים עם ילדים וחיות מחמד אחרות.

אופיו של כלב השיצו 

כלב נאמן וחביב, מומלץ למשפחות עם ילדים. מתאים לאנשים הגרים בבנייני דירות או לאנשים שמחפשים לגדל כלב שאינו מצריך הוצאת אנרגיה ברמה גבוהה. הוא קל לאילוף וחינוך, אבל בעל אופי עקשן. הוא יכול להיות כלב שמירה טוב, הוא מאוד ערני. הוא מסתדר עם כלבים אחרים ועם אנשים וילדים. 

שיצו הוא הכלב שאוהב לשבת בחיקך ולהיות פרטנר מקסים לצפייה בטלוויזיה.

תזונה מומלצת 

הוא קטן, יש לו חוטם פחוס, ראש עגול וקטן ולשון גדולה ביחס לפיו. מה שמקשה עליו בתפיסת המזון. שיצו אינו יכול לאכול מנה אחת ביום, בשל הקיבה הקטנה שלו. הם אוכלים כ 3 ארוחות ביום. חשוב להקפיד על אוכל איכותי, בכדי לשמור על בריאותו וכן על בריאות הפרווה שלו. 

לסיכום,

כלבי שי צו הם גזע מדהים עם היסטוריה עשירה ומאפיינים ייחודיים רבים. העובדות המעניינות הללו רק מגרדות את פני השטח של מה שהופך אותם לבני לוויה אהובים כל כך. אם אתה שוקל להכניס שי צו לחייך, תקבל חבר נאמן ומלא חיבה. מעוניין ללמוד על גזעים אחרים? קיימים גזעים רבים שכדאי להכיר ולשקול את אימוצם, כדוגמת גולדן רטריבר, מלטז, ג'ק ראסל ועוד. 

שיתוף:

עוד מאמרים:

שלח לנו הודעה

דילוג לתוכן