אומרים שמזג האוויר הישראלי הוא מהטובים בעולם, ויש שיגידו, הכי טוב בעולם. שמש במשך כל השנה, למעט ימים ספורים של גשם וקור, אינה דבר של מה בכך. אנחנו, כישראלים, רגילים למזג האוויר הנוח ועסוקים בתלונות על חום וקור, בהתאם לעונה. תושבי מזרח אירופה, שחיים באקלים אפרורי וקודר ברוב ימות השנה, היו שמחים לגור בחריש וליהנות ממזג אוויר נוח.

מזג אוויר ישראלי

ישראל שוכנת בנקודה קטנה על קו החוף של הים התיכון. למרות שהאקלים המזרח תיכוני מאופיין בארבע עונות שונות בשנה, קל להסכים על ממוצע של עונת קיץ מתמשכת ברוב השנה. ימים קרים וגשומים אינם תדירים בישראל, גם לא בעונת החורף. הטמפרטורות נוחות ברוב הזמן, ונדיר מאוד שהן יורדות מתחת ל-0 מעלות, וגם זה קורה רק באזורים מסוימים מאוד בישראל, כמו רמת הגולן וירושלים.

חריש

חריש הוכרזה כעיר בשנת 2022, אבל הייתה פה עוד הרבה קודם. חריש נוסדה בשנת 1982 כחלק מתוכנית שנקראה "יישובי הכוכבים". בשנים הראשונות חריש התפתחה בקצה איטי, ובשנים האחרונות גדלה והתפתחה בקצב מהיר, והביקוש לדירות בעיר הולך וגדל. חריש משתייכת למחוז חיפה ושוכנת בחלק הצפון מזרחי של אזור השרון .

מזג האוויר בחריש

חריש שוכנת בחלק שנחשב צפוני בישראל, אך בפועל היא קרובה יותר לאזור השרון. מזג האוויר בעיר הוא נוח ונעים ברוב ימות השנה, דומה למזג האוויר שקיים בערים הסמוכות, כמו פרדס חנה וחדרה. בקיץ הטמפרטורות נעות, בממוצע בין 27 ל-32 מעלות, ובחורף, בין 10 ל-20 מעלות. חריש היא עיר ממוצעת מבחינת מזג אוויר ישראלי, ואין בה נטייה לחום או קור קיצוניים.

עיר לחיות בה

אחד הדברים שהופכים את חריש לעיר שכיף וקל לחיות בה, היא העובדה שיש בה כל מה שצריך בקרבת מקום. החל ממוסדות חינוך איכותיים לילדים, עד גינות שעשועים לרוב ועד מרכז מסחרי גדול עם מגוון חנויות. מלבד עבור עבודה, אין הרבה סיבות לצאת מהעיר, ולמרות שהיא עדיין עיר קטנה, יש בה כל מה שצריך כדי לחיות בנחת ובשלווה.

כביש 6

חריש אמנם אינה עיר במרכז הארץ, אך הגישה אליה וממנה נוחה וקלה. אחד היתרונות הגדולות שיש למיקום של העיר חריש, הוא הקרבה הגדולה לכביש 6. כביש 6 הוא הכביש המהיר הארוך ביותר בישראל, מה שהופך את הקרבה אליו ליתרון משמעותי. היציאה מהעיר קרובה מאוד לכביש, וממנו אפשר להגיע בנוחות, בקלות ובמהירות, לכל חלקי הארץ, מצפון ועד דרום.

לסיכום

מזג האוויר בחריש הוא מזג נוח, כיאה לעיר ישראלית ממוצעת, שנהנית מקרני שמש מחממות לאורך כל ימות השנה כמעט. חריש היא עיר שנוח לגור בה, גם מבחינת מזג האוויר וגם מבחינות נוספות, כמו קרבה לכביש המהיר ומרכז מסחרי גדול. חריש נהנית מיתרונות עירוניים רבים, למרות שהיא עדיין עיר קטנה וחדשה. אנחנו צופים לה עתיד עירוני גדול ומזהיר J