טיסה עלולה להיות חוויה לא מאוד נעימה, במיוחד אם היא ארוכה מאוד. כדי להקל על עצמכם ולהגיע ליעד במצב רוח מרומם, יש כמה דברים שמומלץ להקפיד לעשות.

צבירת נקודות טיסה יכולה לעזור לכם לשדרג את הכרטיס למחלקה איכותית יותר. אם אתם מעדיפים לנצל את הנקודות בדרך אחרת, ובכל זאת מתכוונים לטוס במחלקת תיירים, הכנו כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם להעביר את הטיסה בנעימים.

תלבשו בגדים נוחים

לבוש יכול להשפיע על איך שאתם מרגישים. אתם יכולים לנצל זאת לטובתכם, על ידי תכנון הלבוש לטיסה למיקסום הנוחות שלכם. תימנעו מחגורות, עניבות או כפתורים גדולים – כל דבר שיכול לצבוט, להיתקע או להפריע.

אנחנו לא אומרים שאתם אמורים להתלבש בצורה רשלנית, אבל בהחלט כדאי להעדיף בגדים גמישים.

תתלבשו בשכבות

טיפ נוסף שקשור בלבוש, שמטרתו לעזור לכם להתמודד עם שינויי אקלים ועם אקלים לא צפוי במטוס. תצאו מנקודת הנחה שיהיה לכם קר בטיסה, ותלבשו מספר שכבות כדי שיהיה לכם נעים. אם תגלו שהמצב שונה, תוכלו להסיר שכבות בהתאם כדי שיהיה לכם נוח.

תאחסנו את החפצים מעל הראש

כאשר עולים למטוס עם תיק או טרולי קטן, תמיד עולה השאלה: מתחת לרגליים או מעל הראש? אמנם נוח יותר לשמור את החפצים שלכם בקרבת מקום במהלך טיסות, כדי שיהיו נגישים בעת הצורך, אבל עדיף לפעול אחרת.

מה עושים? משאירים בהישג יד רק מעט חפצים חשובים במיוחד, ואת כל השאר משאירים בתיק, אותו מכניסים לאחסון העילי של המטוס. אם תתעקשו להשאיר את הציוד כולו באזור המושב, תמנעו מעצמכם (ואולי גם מאחרים) מקום חיוני לרגליים.

תבחרו כרית צוואר טובה

השקעה בכרית איכותית לצוואר שווה את העלות, כך יגידו ותגידו לכם כל מי שאי פעם ניסה לישון בטיסה ללא כרית כזו. כדאי לבחור כרית שמתאימה לסגנון ותנוחת השינה שלכם, על מנת שתהיה לכם תמיכה מקסימלית ותוכלו לצבור אנרגיות. הכרית צריכה לתמוך בצווארכם ולאפשר שינה רגועה, ללא מאמץ על שרירי הצוואר.

תתהלכו במעברים

אתם ודאים יודעים כמה חשוב לשמור על הגוף פעיל ובתנועה, וזה נכון גם לטיסה בגובה 20,000 רגל. אם אתם בטיסה ארוכה מאוד, ולא זזים בכלל במהלכה, אתם עלולים לחוש כאבים בשל כך ואף לחוות נפיחויות, לא רק במהלך הטיסה אלא לאחר מכן – בזמן החופשה.

ככל שנשארים סטטיים יותר זמן, גובה הסיכון ללקות בקריש דם ברגל. לכן, חשוב לקום מהמושב כל שעתיים בארך, להתמתח ולהתהלך במטוס על מנת לעזור לדם לזרום.

תתכננו חופשה חלומית

גם אם הטיסה לא הכי נוחה בעולם, תמיד תזכרו שבסופה מחכה לכם החופשה שתכננתם ועליה חלמתם. צבירת נקודות טיסה תסייע לכם להגיע לחופשה הבאה מהר יותר, ואז תוכלו להשאיר את כל הדאגות מאחוריכם.