אורתופד ספורט

(צילום:freepik)

אורתופד ספורט אחראי לאבחון, טיפול ומניעה של מחלות במערכת השלד והעמוד השדרה, מחלות כרוניות של איברים ומערכות פנימיים, סיוע בתהליך ההחלמה לאחר סבל משבץ מוחי, פציעות וניתוחים במערכת השלד והשרירים. אורתופד ספורט, רופא מקצועי מאוד.

אורתופד ספורט מומחה בתחום פציעות ספורט.

הטראומטולוג האורטופדי עוסק בטיפול במחלות במערכת השלד והשרירים של העצמות, המפרקים, השרירים, הגידים, הגפיים העליונות והתחתונות. בלטינית, "אורטו" פירושו ישר, כלומר אורטופד הוא רופא שמחזיר או נותן את המיקום הנכון לחלקים בודדים בגוף. תהליכים דלקתיים, מחלות תורשתיות, טראומה, פתולוגיות מטבוליות עלולים להוביל לעיוות של השלד. עם פתולוגיה מולדת, ילדים נולדים עם פרופורציות גוף משתנות. מחלות מסוימות אינן מופיעות באופן מיידי, אלא ככל שהילד גדל. הוא משתרך מאחורי חבריו בצמיחה, הגפיים כפופות.

טיפול על ידי אורטופד חשוב לא רק למתן צורות נכונות חיצוניות, אלא גם להבטחת תפקוד תקין של איברים פנימיים. בריאותם של כל איברי החזה וחלל הבטן – לב, קיבה, כליות, ריאות – תלויה במיקום הגב. עיוות של מפרק אחד של הרגל יכול להוביל לתהליכים הרסניים בכל הגוף, לעומס אחיד על עמוד השדרה ולעיקולו.

מתי לפנות לרופא אורטופדי

אם אתם מודאגים מכאבים במפרקים, בגב, בצוואר, בגפיים, מבעיות בתנועה, מומלץ לקבוע פגישה עם טראומטולוג אורטופדי. מטפלים טוב יותר בכל מחלה ממש בהתחלה. במקרים מתקדמים, לעתים קרובות יש צורך בניתוח, בעוד שבימים הראשונים לאחר הופעת הסימפטומים ניתן לבטל לחלוטין את השפעתו של גורם שלילי.

לפעמים אין עיוותים וכאבים מובהקים, פשוט אדם מתעייף מהר יותר בהליכה, במדרגות ומרגיש אי נוחות. אין להתעלם מתופעות כאלה, מכיוון שהן עשויות להצביע על הופעת מחלה קשה.

לאורתופדיה וטראומטולוגיה יש חלוקה פנימית להתמחויות צרות יותר:

האורטופד מטפל בעיוותים מולדים ובהשלכות הטראומה בעיקר באופן שמרני. לבישת אורתוזות, מחוך, גבס, תחבושות עוזרת להפחית את העומס.

המטפל השיקומי משחזר את תפקוד המפרק והשרירים לאחר שכיחת הסימפטומים החריפים בעזרת טיפול בפעילות גופנית (תרגילי פיזיותרפיה), עיסוי, פיזיותרפיה, רפלקסולוגיה.

טראומטולוג מתמחה בטראומה. זה עשוי לדרוש מיקום מחדש של שברי עצם, הפחתת נקע, תפירה של קצות הרצועות, עצירת דימום.

למידע נוסף לחצו כאן.

שיתוף:

עוד מאמרים:

שלח לנו הודעה

דילוג לתוכן